O nas

Gdańskie Stowarzyszenie Inwalidów Narządu Ruchu „Solidarność” powstało w chwili pojawienia się Ustawy nadającej osobowość prawną organizacjom samopomocowym tj. w styczniu 1990r. Pierwszą formą działania na rzecz osób niepełnosprawnych był Klub Osób Niepełnosprawnych „Jantar” który powstał w 1981 r.

Od 2007 r. posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego KRS 0000046420 Obecnie Stowarzyszenie zrzesza 150 członków zwyczajnych ze schorzeniami narządu ruchu mieszkających na terenie woj. pomorskiego. W chwili obecnej działalność Stowarzyszenia jest prowadzona za pieniądze uzyskane z darowizn, dobrowolnych wpłat, dotacji i subwencji, składek członkowskich i odpisów 1% z podatku od osób fizycznych.
Celem Gdańskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu jest zrzeszanie osób niepełnosprawnych , dla wzajemnej pomocy w zakresie szeroko pojętej rehabilitacji społecznej i zdrowotnej poprzez:

• zbieranie i przekazywanie informacji bezpośrednio dotyczących osób niepełnosprawnych
  • prowadzenie Punktu Informacyjnego
  • wspieranie i popieranie inicjatyw poprzez inspirowanie się do podejmowania własnej działalności gospodarczej
  • propagowanie form samo zatrudnienia
  • organizowanie imprez integracyjnych, szkoleniowych i informacyjnych
  • pomoc swoim członkom w uzasadnionych przypadkach w pozyskiwaniu środków finansowych na leczenie, oraz zakupy drogiego sprzętu rehabilitacyjnego
  • wskazywanie możliwości skutecznego i aktywnego udziału w likwidacji bezrobocia w środowisku osób niepełnosprawnych
  • pomoc w zakresie rocznych rozliczeń podatkowych
  • realizacja programów rehabilitacyjnych w celu nabywania, rozwijania i podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej.

Skład Zarządu :

1.  Edyta Stobba – Przewodnicząca